Przemowy- jak napisać solidne i efektywne przemówienie okolicznościowe

Mowy dla wielu ludzi są istną marą. Pisanie przemówień to jednak wyśmienity sposób, żeby przygotować się do publicznego występu. Zapisując przemówienia wypada pamiętać o tym, aby były one na temat. Warto również wziąć pod szczególną uwagę okoliczności – inne będzie przemówienie oficjalne, a inne w gronie kolegów. Luźne przemowy pełne dowcipów nie sprawdzą się w wypadku przemówień oficjalnych (oraz odwrotnie).
mowy
Niemniej jednak nie tylko słowa są ważne – w czasie przemówienia liczy się również mowa ciała. Baczna kontrola zachowań, sposobu poruszania się, dynamiczności ruchu oraz gestykulacji bywa w szeregu przypadków pewniejszym źródłem wiadomości niż najporządniej opłacany i najlepiej nauczony szpieg. Jakim sposobem to całkowicie działa oraz o czym nas zawiadamia?
http://www.przemowienia.pl/na_kazda_okazje.html” title=”przemówienia”>przemówienia
Aby dokładnie zapoznać schemat mowy ciała wypada cofnąć się do czasów, kiedy gatunek nie potrafił jeszcze porozumiewać się za pomocą mowy. Komunikacja na poziomie zwierząt opiera się w zasadzie na jednoznacznie odbieranych gestach. Krótko mówiąc – pisanie przemówień w żadnym wypadku nie musi być zawiłe – wystarczy skupić się na tym, co chcemy przekazać słuchaczom i ubrać nasze myśli w słowa a też delikatne żarty oraz przerywniki. Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej ostrożności a także szacunku. Inspiracji wolno też wyszukiwać w sieci – obecnie jest wiele stron internetowych, które oferują gotowe przemówienia a także dużo portali, na których odszukamy osoby piszące treści przemówień. Nie musimy się w takim razie niepokoić, a jeśli wybitnie nie znamy się na pisaniu przemówień – należałoby to zlecić dla specjalistów.

Dodaj komentarz